سئو چیست

عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که  بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم تا سایتمان باعت بهبود رنک در گوگل شود

الگوريتم رتبه‌ بندي گوگل داراي بيش از ۲۰۰ معيار جهت رتبه‌ بندي يک سايت است. از اين رو متخصص سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

اهداف سئو

  • باعث ایجاد برند می شود.
  • افزایش ترافیک سایت
  • باعث شده وب سایت امتیاز صفحه اول نتایج موتور جستجو برخوردار شد.
  • افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین نوع  تبلیغات است.

انواع سئو

سئو درون صفحه یا سئو داخلی چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه یا سئو داخلی به کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و … مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه ‌سازي است .هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page یا سئو داخلی بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه یا سئو خارجی چیست ؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش SEO On Page سئو خارجی روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود؛ اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن لینک و رپورتاژهایی  که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط متخصص سئو در جهت بدست آوردن لینک ، اداره مي‌شود.

سئو کلاه  سفيد چیست ؟

سئو کلاه سفيد به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اجراي بلند مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌کند.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو کلاه سياه اشاره به مجموعه ‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از نتایج موتور جستجو را براي هميشه در بر دارد.

انجام سئو کلاه سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود اما مي‌تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

برای بهبود سئو سایت خود با ما تماس بگیرید